۱۳۸۸ اسفند ۲, یکشنبه

دوئل قاضی دادگاه انقلاب با قانون

ماجرای دادگاه های انقلاب در شهرستان ها مدتهاست تبدیل به یک کمدی تاسف بار شده است. قضات دادگاه انقلاب خود را در مقام خدایی می پندارند و علنا با انجام «هر آنچه که می خواهند» حتی به قوانین مصوب خود جمهوری اسلامی هم تن نمی دهند. قاضی عمران عزیزی رئیس شعبه ی یک دادگاه انقلاب اراک که بیش از 90 درصد پرونده هایش مربوط به «مواد مخدر» است از سوی مقامات دادگستری اراک به عنوان «سیاسی ترین قاضی در استان مرکزی» معرفی می شود و در حالی که حتی «کیفر خواست صادره دارای ایرادات جدی حقوقی و شکلی است» اقدام به صدور یک سال حبس تعزیری برای پرونده ی من می کند و در تازه ترین شاهکار خود «بدون ابلاغ حکم دادگاه به من یا وکیل مدافع پرونده» حکم دادگاه بدوی را بدون ابلاغ مستقیما به "دایره اجرای احکام" ارسال کرده است.

در حالی که دو مورد صدای ضبط شده ی منشی آقای عمران عزیزی بر روی دستگاه تلفن دکتر ناصر زرافشان وکیل مدافع پرونده موجود است که در یکی از آنها تصریح شده است «با توجه به عدم توانایی دادگستری اراک در رابطه با ارسال حکم کتبی به تهران، وکیل مدافع قبول کند از طریق فکس حکم را دریافت کرده و تائیدیه فکس را به عنوان سند ابلاغ حکم به دادگاه انقلاب ارسال کند» و در تماس آخر اعلام کرده است: «حکم از طریق مامور ابلاغ تهران مستقیما ارسال خواهد شد و نیازی به ارسال حکم از طریق فکس نیست» اما ناگهان امروز در تماس تلفنی از من خواسته شد راس ساعت 8 صبح فردا خود را به زندان اراک معرفی کنم.

در تماس تلفنی با دکتر زرافشان از ایشان به عنوان وکیل مدافع خواستم تا در صورت یورش ماموران به منزل و دستگیری اینجانب _ مانند حکم 8 ماه زندان قبلی _ حال که اینبار قانون شکنان خود دم به تله داده اند و «مستندات کافی و وافی» برای محکوم کردن آقای عمران عزیزی در دادسرای انتظامی قضات وجود دارد ضمن اعلام شکایت از قاضی تحت هر شرایطی مساله را پیگیری کنند و به هیچ دلیلی _ حتی به دلیل دادن فرصت قانونی برای ارجاع پرونده به دادگاه تجدید نظر (که حق ابتدایی و اولیه من در این پرونده است) _ از پیگیری شکایت و محکوم کردن این قاضی متخلف صرف نظر نکنند.

به ماموران اداره ی اطلاعات اراک که به صورت مداوم این وبلاگ را دنبال می کنند و به صورت خستگی ناپذیر کلمه به کلمه آنرا به عنوان مدرک جرم برای دوست گرامی خود آقای عمران عزیزی ارسال می کنند تا ایشان زحمات لازم برای برپایی دادگاه های توصیف شده در بالا را مبذول بفرمایند هم اعلام می کنم در کل بیست و چهار ساعت شبانه روز در منزل منتظر آنها خواهم بود و اتفاقا اینبار اشتیاق بنده به اجرای این حکم غیر قانونی چند برابر آنهاست.

اگر آقای عمران عزیزی تصمیم گرفته است به عنوان قاضی دادگاه انقلاب، حکم بدوی ابلاغ نشده ی صادره از طرف خود را به اجرا در آورد این گوی و این میدان. پس وعده ی دیدار با دوستان و رفقا روز آزادی و وعده ی دیدار با دشمنان «محلی» در دادسرای انتظامی قضات.

رهایی فردی ممکن نیست

متاسفانه چند سالی(بیش از دو دهه) است که فعالان سیاسی غیر حکومتی و استخدام نشده توسط جناحهای قدرت، به دلیل فشارهای زیاد و تشدید ...