۱۳۹۳ تیر ۲۰, جمعه

شهروند عادی؟

توریسم جنگ، توریسم کشتار، توریسم بمباران، توریسم موشک پراکنی، توریسم کودک کشی، توریسم زن کشی، توریسم قطع آب، توریسم قطع برق، توریسم شلیک به آمبولانس های متحرک، توریسم فلسطینی کشی...

اینها همان کسانی هستند که روشنفکران ایرانی از آنها با نام شهروندان عادی اسرائیل یاد می کنند و از لزوم دوستی و مهربانی با آنها می گویند. در اسرائیل کسی به نام شهروند عادی وجود ندارد. همه اسرائیلی ها جزئی از سیستم، جزئی از ماشین اشغال و جزئی از ماشین کشتار هستند.همزمان می توانید نظرات یکی از 18 گوسفند عضو گروه پناهندگان لیبرال را اینجا بخوانید:


استدلال کاملا درست است اما از جائی که این کاسب سیاسی ایستاده است واقعیت واژگونه است. یک قلم و کاغذ بردارید. در یک طرفداران ماشین کشتار اسرائیل را بنویسید و در طرف دیگر طرفداران مردم کشور اشغال شده فلسطین را. هم اکنون شما  یک مرزبندی دقیق بین همه جانیان، وحشیان  و قداره بندان فعلی جهان با مردمان پایبند به انسانیت در دست دارید.

سینما اسرائیل


فقط در طی یک شب ارتش اسرائیل 322 بمباران غزه را بمباران کرده است که طی آن 75 فلسطینی کشته و 600 مفر زخمی شده اند. شهروندان اسرائیلی نیز با چیدن صندلی در تپه سدروت مشغول تماشای بمباران غزه و کیف حلال هستند.


آلن سورنسن، خبرنگار دانمارکی روز چهارشنبه این عکس را در شهر سدروت اسرائیل گرفته است. سدروت، نزدیک‌ترین شهر اسرائیل به غزه است و به طور مرتب هدف موشک‌های پرتاب شده از نوار غزه قرار می‌گیرد. آلن سورنسن در توضیح عکس نوشته است:«سینما سدروت. اسرائیلی‌هایی که در سدروت برای تماشای تازه‌ترین رویدادهای غزه با خود صندلی آورده و روی تپه‌ای جمع شده‌اند، با شنیدن صدای انفجارها دست می‌زنند».


منبع: https://twitter.com/allansorensen72/status/486954506517639170

اقتصاد سیاسی فرهنگ، ارث اجتماعی و نقدی به منتقدان فرهنگی و اجتماعی

همایون شجریان و علیرضا قربانی کلیپ آلبوم مشترک خود را در ایران مال ساخته‌اند. محلی که مثال برجسته‌ای از فساد اقتصادی، تخریب محیط زیست...