۱۳۹۵ دی ۲۹, چهارشنبه

سوختن دو کودک کار در آتش

احد و صمد دو کارگر 7 و 8 ساله که در کارگاه بازیافت زباله، سوختند و جزغاله شدند. پدرشان به آتش زده است تا دو فرزندش را نجات دهد، او هم سوخته است و نتوانسته کاری برای آنها انجام دهد. زنده زنده سوخته اند و جزغاله شده اند. از آتش نشانی خبری نبوده است و بیمارستان برای تحویل جسدهایشان هم بازی درآورده است. در آخر مانع دفن آنها در گورستان امام زاده ای شده اند و جسد این دو کارگر خردسال بیرون دیوار گورستان به خاک سپرده شده است. همه و همه به جرم افغانی بودن. آریایی نبودن! قانونی نبودن!

همزمان همه نشریات غربی از قول حسن روحانی اعلام کردند که جهش اقتصادی ایران نسبت به دیگر کشورهای چهان بی نظیر بوده است.
همزمان اقتصاددانان لیبرال از ادامه اجرای برنامه های تعدیل ساختاری در ایران دفاع می کند.
همزمان بی بی سی فارسی در یک برنامه فوری از انتشار خبر برابری ثروت هشت نفر با ثروت "نیمی از مردم جهان" به شدت انتقاد کرد و کارشناسان بی بی سی گفتند که انتشار این خبر، اینطور به مخاطب القا می کند که این هشت انسان سخت کوش که با عرق جبین به این ثروت رسیده اند، حق بقیه را خورده اند.
همزمان شهردار تهران امروز به قم رفت تا به مراجع تفلید گزارش بدهد.
همزمان تلاش برای خوانش های پسا مدرنیستی از مارکس در اینترنت ادامه دارد.
همزمان و همچنان نیروهای مارکسیست و چپ در ایران مشغول تراشیدن سر یکدیگر هستند و هیچ اقدامی برای قرار گرفتن در یکی از حادترین شکاف های طبقاتی در ایران به منظور سازماندهی طبقه کارگر نمی کنند.
همزمان سایتهای اصطلاح طلب خبر دلپیچه شدن عفت و محسن بعد از اولین خوراک لوبیای بدون رفسنجانی را تیتر یک خود کردند.


همزمان...اقتصاد سیاسی فرهنگ، ارث اجتماعی و نقدی به منتقدان فرهنگی و اجتماعی

همایون شجریان و علیرضا قربانی کلیپ آلبوم مشترک خود را در ایران مال ساخته‌اند. محلی که مثال برجسته‌ای از فساد اقتصادی، تخریب محیط زیست...