۱۳۹۳ مرداد ۳, جمعه

امضای گه خودن نامه در پارلمان انگلیسدر غرب هم صحنه های آشنای مجبور کردن دگر اندیشان به امضای گه خودن نامه قابل مشاهده است.

“دیوید وارد” نماینده حزب لیبرال دموکرات در پارلمان انگلیس در صفحه توییتر خود نوشت: «سوال مهم این است: اگر در غزه زندگی می کردم، به سمت اسرائیل موشک شلیک می کردم؟ احتمالا بله.» او نوشته است: «من یک فلسطینی ام، غرب باید مشخص کند که طرفدار چه کسی است.»

سال گذشته نیز ای نماینده مجلس انگلیس، رژیم صهیونیستی را رژیمی نژادپرست خوانده و اعلام کرده بود که صهیونیست ها در نبرد با مقاومت بازنده شده اند. اظهاراتی که صدور حکم سه ماه تعلیق فعالیت های سیاسی برای وی را در پی داشت.

اکنون آقای دیوید وارد بر اثر یک امداد غیبی متحول شده و به دلیل بر زبان آوردن این جملات عذرخواهی کرده است. یک سخنگوی حزب لیبرال-دمکرات گفته است که با توجه به عذرخواهی آقای وارد، مقامات حزبی لزوم اقدامات انضباطی بیشتر را مورد بررسی قرار خواهند داد. گرانت شاپس، رئیس اجرائی حزب محافظه‌کار، شریک بزرگتر حزب لیبرال-دموکرات در دولت ائتلافی بریتانیا هم گفته بود که دیوید وارد باید این اظهارات انزجارآور را پس بگیرد.

دیوید وارد مناقشه‌ای طولانی با رهبری حزب در مورد زبان مورد استفاده در باره اسرائیل داشته است. در اوایل سال جاری میلادی او در یک توئیت این کشور را یک "کشور آپارتاید" نامید و گفت که "صهیونیست‌ها" در مبارزه مغلوب می‌شوند. او همچنین در باره مناقشات اخیر با رادیوی بی‌بی‌سی شهر لیدز صحبت کرده و گفت: "آتش‌بس خواهد آمد و بعد یک دوره آرامش خواهد بود ولی در آن دوره آرامش که من امیدوارم در آن آدمها کشته نشوند، هنوز هم فلسطینی‌هایی خواهند بود که به وسیله نیروهای اسرائیلی‌ها کشته می‌شوند، آنها هنوز هم کتک می‌خورند. در آن دوره هنوز هم بازداشت کودکان وجود خواهد داشت. این برای اسرائیلی‌ها صلح است".
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

به مناسبت دریافت استفراغ‌هایی که سِند تو آل می‌شوند

به مناسبت دریافت استفراغ‌های که سِند تو آل می‌شوند دیروز مترو شلوغ بود و امروز آنقد خلوت که انگار کل قطار را دربست کرده بودیم. دی...