۱۳۹۱ مهر ۸, شنبه

آزمایش دومشاید در سال های اخیر مقالات و کتابهای پی.دی.افی عده ای از "نویسندگان" و ایضاً روشنفکران ایرانی را درباره "دین"، "مذهب"، "اندیشه های ماورا الطبیعه" و غیره خوانده باشید. اگر مایل هستید به یک تیر 2 نشان بزنید آزمایش ساده زیر را انجام بدهید.
کتاب انجیل شیطانی (به انگلیسی
The Satanic Bible) که توسط آنتوان لاوی در سال ۱۹۶۹ نوشته شد را پیدا کنید و بخوانید.


اگر وقت زیادی ندارید لازم نیست کتاب را تا انتها بخوانید. خواندن مقدمه یا صفحات اولیه این کتاب نیز برای انجام آزمایش ما کفایت می کند. حالا می فکر کنید و سعی کنید محورهای اصلی و عبارات کلیدی مقالات و کتاب هایی که قبلا مطالعه کرده اید را به خاطر آورید. نترسید. موتور جستجوگر گوگل را باز کنید و بعضی از عبارات مقدمه این کتاب را به فارسی سرچ کنید.

بله خودم می دانم. عینا تکرار شده است و "نویسنده" به خود زحمت تغییر فعل ها و عبارات دزدیده  را هم نداده است. کپی برابر اصل.

آزمایش اول


عباراتی را از درون مقالات و کتابهای پی.دی.افی سال های اخیر که  از "تالیفات" نویسندگان ایرانی هستند را به "انگلیسی"، "آلمانی" و "فرانسه" ترجمه کرده و در موتور جستجوگر گوگل آنها را سرچ کنید. از نتیجه این شعبده بازی لذت ببرید فقط توجه فرمائید در صورتی که در حضور پدر، مادر، همکار یا هر فرد دیگری که با او راحت نیستید در حال مشاهده نتیجه هستید به شدت مراقب فحش هایی که به زبان خواهید آورد، باشید.
***
پی نوشت: به تفاوت معنایی کلمات "تالیف" و "ترجمه" دقت بفرمائید.


اقتصاد سیاسی فرهنگ، ارث اجتماعی و نقدی به منتقدان فرهنگی و اجتماعی

همایون شجریان و علیرضا قربانی کلیپ آلبوم مشترک خود را در ایران مال ساخته‌اند. محلی که مثال برجسته‌ای از فساد اقتصادی، تخریب محیط زیست...