۱۳۹۱ مرداد ۲۷, جمعه

نکاتی درباره جمع آوری کمکهای مالی برای زلزله زدگان

دوستان عزیزی که در تکاپو برای کمک به مردم زلزله زده آذربایجان هستند لطفا توجه کنند.

بنا به حساسیت های همیشگی و مشکلاتی که همواره به عنوان حاشیه در کنار جمع آوری کمک های مالی در هر پروژه اجتماعی وجود دارد و کلیت یک فعالیت اجتماعی را تحت تاثیر قرار می دهد آبا بهتر نیست با رعایت چند نکته ی ساده جلوی هرگونه سو استفاده از کمکهای مالی مردمی را گرفته و همچنین مانع از آن بشویم تا امکان سواستفاده کانون های غیر مردمی و ضد اجتماعی از خطاهای کوچک و بزرگ برای ضربه زدن به حیثیت و اندوخته های اجتماعی داوطلبانی که به یاری مردم زلزله زده آذربایجان شتافته اند، به وجود آید.1: لطفا در صورتی که به جمع آوری کمک های مالی مشغول هستید در پایان هر روز میزان این کمک ها را به صورت علنی اعلام نمائید.

2: اگر واسطه جمع آوری کمک ها مالی هستید، مشخصات فرد یا گروهی که در نهایت برای این کمکهای مالی تصمیم گیری می کنند را به افراد کمک کننده اطلاع دهید.


3: خود را موظف بدانید در برابر این کمک های مالی پاسخگو باشید. فاکتورهای معتبر خریدهای خود از محل کمکهای مالی را مستقیماً برای افرادی که کمک مالی کرده اند بفرستید یا آنها را اسکن کرده و برای آنها ای- میل کنید.

4: در پایان هر روز یا در پایان هر پروژه کوچک و بزرگی، گزارشی مختصر اما مفید و کامل از آن منتشر کنید. در این گزارش باید میزان خرجکرد، محل انجام پروژه، عوامل اجرائی و سایر اطلاعات لازم موجود باشد.


5: اگر افراد خیر را برای کمک مالی به فرد یا گروهی معرفی کرده اید. اسامی کمک کننده و دریافت کننده کمک مالی را در جائی یادداشت کنید تا در صورت لزوم به این اطلاعات درسترسی وجود داشته باشد.


6: درباره نوع عملکرد افراد در استفاده از کمکهای مالی از آنها درخواست اطلاعات کرده و این حق را برای دیگران قائل باشید تا در این زمینه از شما پرس و جو کنند.

7: اگر به صورت جمعی فعالیت می کنید فرد امینی را مشخص کنید تا در روند کار اطلاعات دقیق کمکهای مالی تک تک اعضای گروه را دریافت و آنها را ثبت کند.


8: اگر از شماره حسابی رای دریافت کمک ها مالی استفاده می کنید به هیچ وجه مسائل مالی شخصی خود را با آن شماره حساب انجام نداده و اجازه بدهید آن شماره حساب به صورت کامل فقط مروبط به یاری رسانی به زلزله زدگان باشد.


9: در صورتی که به فرد یا گروهی کمک مالی کرده یا می کنید بدون خجالت و به صریح ترین شکل ممکن از آنها درخواست کنید فاکتور و اطلاعات مربوط به خرجکرد آن کمک مالی را به شما ارائه دهند. همچنین به منظور جلوگیری از سواستفاده احتمالی در پشت فاکتوری که به شما ارائه می شود میزان مبلغ و ادعای جمع آوری کننده کمک را درباره ی خرجکرد آن، پاراف کنید تا اگر این اسناد بعه فرد دیگری هم ارائه شد بتواند درباره این اسناد قضاوت کند.

10: از کمکهای مالی دریافت شده برای خرید امر مصرفی و کم دوام استفاده نکنید.

11: مبلغ کمکهای مالی جمع آوری شده را صرف هزینه های حمل و نقل افراد و امور پیش پا افتاده و غیر ضروری نکنید. فراموش نکنید هر ریال این کمکهای نقدی می تواند گره ای از کار یک فرد نیازمند بگشاید.


12: انسان باشیم.

اقتصاد سیاسی فرهنگ، ارث اجتماعی و نقدی به منتقدان فرهنگی و اجتماعی

همایون شجریان و علیرضا قربانی کلیپ آلبوم مشترک خود را در ایران مال ساخته‌اند. محلی که مثال برجسته‌ای از فساد اقتصادی، تخریب محیط زیست...