۱۳۹۱ مرداد ۲۲, یکشنبه

حسن‌نژاد از نحوه اطلاع‌رساني صداوسيما در خصوص اخبار مربوط به زلزله روز گذشته، به شدت انتقاد كرد


نماينده مرند:

اگر امدادرساني به زلزله‌زدگان تسريع نشود، تلفات افزايش مي‌يابد

یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۲

يك نماينده استان آذربايجان شرقي با انتقاد از روند امدادرساني به زلزله‌زدگان شهرستان‌هاي اهر، هريس و ورزقان، گفت كه با توجه به كوهستاني بودن بسياري از روستاهاي تابعه اين شهرستان‌ها، اگر امدادرساني به زلزله‌زدگان تسريع نشود، تلفات افزايش خواهد يافت.

محمد حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ضمن تسليت به مردم اهر، هريس و ورزقان، اظهار كرد: هنوز گروه‌هاي امداد به بسياري از روستاها مراجعه نكرده‌اند چرا كه در شرايط عادي چند ساعت تا برخي از اين روستاها فاصله است و اكنون هم جاده‌ها بسته شده و دسترسي به اين روستاها تنها از طريق هوايي ميسر است.

وي با بيان اينكه ستاد بحران براي اين زلزله ساعت 12 شب روز گذشته يعني حدود 6، 7 ساعت بعد از وقوع زلزله تشكيل شده است، افزود: لازم است دستگاه‌هاي مربوطه از جمله راهداري و همچنين امداد هوايي براي كمك به زلزله‌زدگان تسريع كنند تا شاهد افزايش تلفات در اين مناطق نباشيم.

نماينده مردم مرند و جلفا در مجلس يادآور شد: مناطق اطراف اهر، هريس و ورزقان فاقد بيمارستان است و مجروحان جهت اعزام به بيمارستان در تبريز بايد چندين ساعت در مسير باشند. لذا لازم است بيمارستان صحرايي برپا شود تا اقدامات اوليه در محل انجام شود و انتقال مصدومين باعث وخيم‌تر شدن اوضاع آنها نشود.

حسن‌نژاد در ادامه از نحوه اطلاع‌رساني صداوسيما در خصوص اخبار مربوط به زلزله روز گذشته، به شدت انتقاد كرد.

وي اضافه كرد: در شهرستان‌هاي مرند و جلفا اتفاق خاصي نيفتاده، قدري ريزش كوه، مسدود شدن برخي راه‌ها و ريزش چند ساختمان در يكي از روستاها را شاهد بوديم اما خسارات جاني و مالي آنچناني وجود نداشته است. البته در اهر، هريس و ورزقان كه كانون زلزله بودند اوضاع بسيار وخيم است.

شب گذشت اما...

شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ - ساعت ۲۳:۴۸

نماينده اهر و هريس:

اگر امشب امدادرساني صورت نگيرد، آسيب‌ديدگان تلف خواهند شد


نماينده اهر و هريس در مجلس شوراي اسلامي خواستار كمك‌هاي امدادي براي روستاهاي زلزله‌زده شهرستان‌هاي اهر و هريس شد.

عباس فلاحي باباجان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) تصريح كرد: اگر امشب امدادرساني و كمك به روستاهاي هريس و اهر -به‌ويژه بخش‌ خواجه كه تعدادي از روستاهاي آن‌ بيش از 80 درصد تخريب شده‌اند- صورت نگيرد، آسيب‌ديدگان تلف خواهند شد.

وي با نامساعد توصيف كردن شرايط آسيب‌‌ديدگان زلزله امروز به‌ويژه در روستاها از نياز شديد زلزله‌زدگان به اقلام خوراكي و چادر خبر داد.

عباس فلاحي باباجان با بيان اين كه در تعدادي از روستاهاي شهرستان اهر شرايط بسيار سخت و درصد تخريب بسيار بالا است، گفت: تاكنون 60 روستا به طور ميانگين بين 50 تا 80 درصد تخريب شده‌اند و چهار روستا نيز به طور صددرصد در اثر زلزله از بين رفته‌اند.

نماينده اهر و هريس در مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اعزام گروه‌هاي امدادي، آمبولانس و اقلام خوراكي به زلزله‌زدگان اين مناطق گفت: از همه دستگاه‌ها و مسئولان مي‌خواهيم توجه ويژه‌اي به اين قضيه داشته باشند چرا كه شرايط در تعدادي از روستاها بسيار نامناسب است؛ به طوري كه اگر امشب اين امدادرساني به ويژه در روستاهاي بخش خواجه صورت نگيرد، زلزله‌زدگان تلف خواهند شد.

اقتصاد سیاسی فرهنگ، ارث اجتماعی و نقدی به منتقدان فرهنگی و اجتماعی

همایون شجریان و علیرضا قربانی کلیپ آلبوم مشترک خود را در ایران مال ساخته‌اند. محلی که مثال برجسته‌ای از فساد اقتصادی، تخریب محیط زیست...