۱۳۹۰ بهمن ۳۰, یکشنبه

پیرامون فحاشی های سپاه فیس بوکیِ میراث خواران زندانیان سیاسی


بزرگی و کوچکی آدمها نه به زخمهایی است که خورده اند و می خورند، و نه به سنگهایی است که خورده اند و می خورند... آدم بودن آدم بی تفاوتی نسبت به نفرین این و آفرین آن، در مبارزه برای حفظ و نشرِ واقعی ترین تفسیر از واقعیت است.
حقیقت اگر به شماره بود، واقعیت همواره در بع بعِ گله ی گوسفندان بود. من هرگز از گفتن حقیقت به دلیل ترس از به سختی افتادن و یا به لجن کشیده شدن آبرو دست بر نمی دارم که آبرویی بالاتر حقیقت گویی و حقیقت جویی وجود ندارد. "فعله گان انکار" و "فاحشگانِ مکنده ی هویت" در همه ی تاریخ حضور داشته اند. شعله های آتش حقیقت را باید به دهلیز آرامشِ دروغ و ریا کشید.
من می سوزم و می سوزانم.

 عابد توانچه

صادرات دموکراسی از آلمان به عربستان
تولید بهترین سلاح دنیا در خانه‌ی خدا: شرکت «Heckler & Koch»، یکی از شرکت‌های معتبر اسلحه‌سازی در آلمان است. در آمد این شرکت در سال 2010، 247.2 میلیون یورو بوده. این درآمد، تنها 3 درصد از کل درآمد آلمان از صادرات تجهیزات نظامی‌ست. این کشور در سال 2010، بیش از 8.24 میلیارد یورو درآمد داشته. این درآمد نسبت به سال‌های پیشین، رشد چشم‌گیری داشت و دلیل‌اش، «بهار عربی»ست. اما منبع اصلی این درآمد، سرمایه‌گذاری عربستانی‌ها از دو سال پیش در زمینه‌ی تولید اسلحه‌های این شرکت است. اولین سلاح جنگی تولیدشده با مارک «ساخت عربستان سعودی»، به پادشاه این کشور هدیه شد. اما سعودی ها نمی‌‌دانستند وارد چه معرکه‌ای شده‌اند. موضوع مربوط می‌شود به صادرات غیرقانونی این شرکت. پلیس مکزیک ادعا کرده که سلاح‌های این کشور در دست مافیای مواد مخدر است و سالیانه، بیش از ده‌ها هزار نفر در شهرهای مختلف مکزیک با این سلاح‌ها کشته می‌شوند. سربازان آلمانی می‌گویند که در افغانستان، جلوی چشم ما، سلاح‌های این شرکت خرید و فروش می‌شود. شورشی‌های چند کشور آفریقایی با سلاح‌های این شرکت، نسل‌کشی راه انداخته‌اند. در قفقاز و گرجستان هم شکایت‌های دولتی از این شرکت شده که تبه‌کاران، سلاح آلمانی دارند. این صورت مسئله بود، ولی با موضوع کارخانه‌ی عربستانی، همه چیز جواب پیدا می‌کند:«سعودی‌ها بدون اجازه‌ی ما اسلحه صادر کرده‌اند». کارشناسان می‌گویند:«ما می‌دانیم که عربستان، سلاح‌های بسیاری به بنغازی ارسال کرده‌اند و بخش اعظم سلاح‌های شورشیان از عربستان تامین شده، ولی در مورد باقی شک داریم». تحقیق یگی از روزنامه‌نگاران نشان داده که این شرکت به اعضای حزب محافظه‌کار دموکرات-مسیحی، یعنی حزب آنگه‌لا بانو، ماهانه 70000 یورو کمک می‌کرده، ولی بعد از انتخاب یکی از اعضای لیبرال «اف.د.پ»، یعنی حزب وزیر خارجه‌ی آلمان، به عنوان مسئول مجوزهای صادراتی، ماهانه 20000 یورو، از طرف این شرکت به حساب‌اش واریز می‌شده. فعلن، احزاب سوسیالیست‌ و چپ‌(دی لینکه) داد و هوار راه انداخته‌اند که:«در این خراب شده رو گل بگیرید!»، ولی لیبرال‌ها و دموکرات مسیحی‌ها می‌گویند:«نه بابا، چه جوری دلتون میآد آخه اینجا رو تعطیل کنید؟ »

***عکس: یکی از تولیدات ویژه‌ی این شرکت که به تعداد مشخص، فقط برای پلیس آلمان ساخته می‌شود، ولی نمونه‌های بسیاری از آن در دست سارقان پیدا شده و سه عدد از بالا به پایین: تعداد کارکنان، کل درآمد و سود واقعی
.


منبع: دزدیده شده از صفحه فیس بوک محمد رضا فتروس


اقتصاد سیاسی فرهنگ، ارث اجتماعی و نقدی به منتقدان فرهنگی و اجتماعی

همایون شجریان و علیرضا قربانی کلیپ آلبوم مشترک خود را در ایران مال ساخته‌اند. محلی که مثال برجسته‌ای از فساد اقتصادی، تخریب محیط زیست...