۱۳۹۱ مرداد ۲۲, یکشنبه

حسن‌نژاد از نحوه اطلاع‌رساني صداوسيما در خصوص اخبار مربوط به زلزله روز گذشته، به شدت انتقاد كرد


نماينده مرند:

اگر امدادرساني به زلزله‌زدگان تسريع نشود، تلفات افزايش مي‌يابد

یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۲

يك نماينده استان آذربايجان شرقي با انتقاد از روند امدادرساني به زلزله‌زدگان شهرستان‌هاي اهر، هريس و ورزقان، گفت كه با توجه به كوهستاني بودن بسياري از روستاهاي تابعه اين شهرستان‌ها، اگر امدادرساني به زلزله‌زدگان تسريع نشود، تلفات افزايش خواهد يافت.

محمد حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ضمن تسليت به مردم اهر، هريس و ورزقان، اظهار كرد: هنوز گروه‌هاي امداد به بسياري از روستاها مراجعه نكرده‌اند چرا كه در شرايط عادي چند ساعت تا برخي از اين روستاها فاصله است و اكنون هم جاده‌ها بسته شده و دسترسي به اين روستاها تنها از طريق هوايي ميسر است.

وي با بيان اينكه ستاد بحران براي اين زلزله ساعت 12 شب روز گذشته يعني حدود 6، 7 ساعت بعد از وقوع زلزله تشكيل شده است، افزود: لازم است دستگاه‌هاي مربوطه از جمله راهداري و همچنين امداد هوايي براي كمك به زلزله‌زدگان تسريع كنند تا شاهد افزايش تلفات در اين مناطق نباشيم.

نماينده مردم مرند و جلفا در مجلس يادآور شد: مناطق اطراف اهر، هريس و ورزقان فاقد بيمارستان است و مجروحان جهت اعزام به بيمارستان در تبريز بايد چندين ساعت در مسير باشند. لذا لازم است بيمارستان صحرايي برپا شود تا اقدامات اوليه در محل انجام شود و انتقال مصدومين باعث وخيم‌تر شدن اوضاع آنها نشود.

حسن‌نژاد در ادامه از نحوه اطلاع‌رساني صداوسيما در خصوص اخبار مربوط به زلزله روز گذشته، به شدت انتقاد كرد.

وي اضافه كرد: در شهرستان‌هاي مرند و جلفا اتفاق خاصي نيفتاده، قدري ريزش كوه، مسدود شدن برخي راه‌ها و ريزش چند ساختمان در يكي از روستاها را شاهد بوديم اما خسارات جاني و مالي آنچناني وجود نداشته است. البته در اهر، هريس و ورزقان كه كانون زلزله بودند اوضاع بسيار وخيم است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

به مناسبت دریافت استفراغ‌هایی که سِند تو آل می‌شوند

به مناسبت دریافت استفراغ‌های که سِند تو آل می‌شوند دیروز مترو شلوغ بود و امروز آنقد خلوت که انگار کل قطار را دربست کرده بودیم. دی...